وبلاگ

مزیت‌ خرید آنلاین مبلمان

همانطور که می دانید امروزه اینترنت به یکی از ضروری ترین نیازهای زندگی ما تبدیل شده است که نمی توان به هیچ وجه آن را از زندگی حذف کرد. در کنار تمام مزیت هایی که بارها به آن اشاره شده است می توان به خرید از فروشگاه های اینترنتی به عنوان مهم ترین دستاورد اینترنت اشاره کرد. فروشگاه های اینترنتی با ارائه محصولات متنوع، امکان مقایسه محصولات را فراهم کرده و با عدم نیاز به حضور در فروشگاه ها موجب صرفه جویی در زمان می شود. استمرار در کار، پشتکار و از همه مهمتر اعتماد خریدار از فاکتورهای اساسی خرید به شیوه اینترنتی محسوب می شود. در این بین صنایع مبلمان نیز با پیشرفت های خوبی در این شیوه خرید مواجه شده است به این ترتیب نیاز به آگاهی بیشتر در این بخش به شدت احساس می شود. در ادامه مبل و دکور به برخی از مهمترین مزایا و معایب خرید مبلمان به شیوه آنلاین از فروشگاه های اینترنتی اشاره می کند.

امروزه گسترش رسانه های دیجیتال و امکان تبادل اطلاعات از طریق فضای مجازی باعث به وجود آمدن تعادل اقتصادی میان کاربران اینترنت، شرکتها و سرمایه گذاران مختلف شده است. قابلیت هایی که تجارت و خرید و فروش کالا و خدمات را از شکل سنتی خود جدا کرده و دنیای تازه ای را به روی تاجران و مشتریان باز کرده است. در سالهای اخیر بیشتر صاحبان کسب و کار از طریق اینترنت برای انجام تجارتشان استفاده می کنند. این فرآیند شامل خرید و فروش کالاها و خدمات است. فروش اینترنتی هم اکنون بخش عمدهای از فروشها را به خود اختصاص داده است و بیشتر خرده فروشان بزرگ عضو این دسته هستند. فروشندگانی که تنها فروش آنلاین دارند درحال رشد هستند و میلیونها نفر به طور منظم به فروش آنلاین رسیده اند. از اجناس دسته دوم گرفته تا صنایع دستی به معاملات آنلاین روی آورده اند.

در این بین صنایع مبلمان نیز در زمره صنایعی قرار گرفته که کاربران به صورت آنلاین اقدام به  فروش مبلمان و لوازم جانبی آن می کنند. مشتریان دلایل متعددی برای خرید اینترنتی عنوان می کنند. بسیاری از این دلایل به خصوصیات منحصر به فرد محیط اینترنت مثل دسترسی جهانی به کالا و خدمات، وجود اطلاعات فراوان در مورد محصولات، امکان مقایسه کالاها با یکدیگر و قیمتهای آنها، صرفه جویی در زمان، انعطاف پذیری در زمان خرید، عدم نیاز به تحرک فیزیکی، وجود قیمتهای رقابتی، تنوع محصولات و سهولت در سفارش خرید برمی گردد. در واقع می توان عمده ترین مزیت خرید اینترنتی را راحتی و سهولت آن دانست. به این ترتیب خرید مجازی می تواند جایگزین واقعا مطلوبی برای خرید حضوری باشد.

اما تفاوت فروشگاههای اینترنتی و بازارهای اینترنتی در این است که بازارهای اینترنتی صاحبان کالا نیستند، بلکه فروشندگان از سراسر ایران بر روی سایت ثبت نام می کنند و محصولاتشان را برای فروش در معرض ارائه قرار می دهند. به عبارتی دیگر بازارهای اینترنتی بستری را برای فروشندگان و خریداران در اقصی نقاط ایران فراهم می کنند. مهمترین حسن فروش در بازار اینترنتی این است که فروشنده به جای یک محدوده کوچک از خریدارها به تمام ایران کالاهای خود را معرفی کرده و چند میلیون مشتری بالقوه محصولاتش را مشاهده می کنند؛ به این ترتیب هرچه بیشتر محصول دیده شود، امکان فروختن آن نیز بیشتر می شود. همچنین در این بازار هر فردی به عنوان تولیدکننده، واردکننده، فروشگاه و حتی شخص عادی می تواند محصولی را برای فروش در سایت قرار دهد و خریداران به جای اتلاف وقت خود در خیابانهای شلوغ می توانند با چند کلیک، کالای درخواستی خود را سفارش دهند.

از طرفی در بعضی از شهرهای کوچک ممکن است برخی کالاها به راحتی پیدا نشوند؛ در این صورت کافیست خریدار در خانه از طریق سایت محصول درخواستی خود را جستجو کند، فروشندگانی که در سراسر ایران آن محصول را ارائه می دهند را پیش روی خود داشته باشد، قیمتها را با هم مقایسه کرده و در نهایت بهترین سرویسی که فروشنده در اختیار او می گذارد را داشته و تا چند روز بعد منتظر دریافت کالای خود باشد.

فروشگاههای آنلاین معمولا خودشان صاحبان کالا هستند به عبارتی کالا را به هر طریقی خریداری کرده و آنها را انبار می کنند و پس از اخذ سفارش کالا از انبارهای خودشان خارج کرده و به مشتری تحویل می دهند ولی در بازارهای اینترنتی آنها صاحب یا مالک اصلی کالا نیستند و در واقع آنها فروشنده هایی هستند که در سایتها پس از ثبت نام کالاهای خود را برای فروش به اشتراک می گذارند. در ادامه به برخی از مزایا و معایب خرید و فروش اینترنتی اشاره شده است که در ادامه می خوانید:

مزایای استفاده از فروشگاه اینترنتی

. صرفه جویی در زمان با خلق و طراحی فروشگاه اینترنتی : این امکان برای کاربران فراهم می شود که تنها با چند کلیک تمام نیازهای خود را خریداری کنند و این امر تا حد زیادی در زمان صرفه جویی می کند.

. صرفه جویی در سوخت : بازار صنایع سوختی هر روزه با افزایش و کاهش هزینه های سوخت در جدال هستند. یکی از مزایای استفاده از فروشگاه اینترنتی و خرید آنلاین این است که افراد، دیگر برای خرید نیاز به وسایل نقلیه ندارند در نتیجه هزینه ای برای سوخت پرداخت نخواهند کرد.

. صرفه جویی در انرژی : گاها خرید نیاز به زمان زیادی دارد و به همین دلیل ممکن است خسته کننده باشد. بدتر از این زمانی است که محصول مورد نظر شما در بازار موجود نباشد. استفاده از فروشگاه اینترنتی، این مشکل را نیز برطرف کرده است. در خرید اینترنتی لازم نیست شما انرژی پر ارزشتان را هنگام خرید صرف کنید.

. مقایسه قیمتها : یکی از مزیتهایی که در طراحی سایت (طراحی فروشگاه اینترنتی) موجود است، امکان مقایسه است. در واقع این یک نوآوری پیشرفته است که اجازه می دهد تا به راحتی برندها و قیمتها را تنها با چند کلیک بررسی و مقایسه کنید. با این امکان کاربران قادر خواهند بود تا مقرون به صرفه ترین فروشگاه اینترنتی را برای خرید محصول مورد نظر خود انتخاب کنند.

. دسترسی 24 ساعته فروشگاه اینترنتی : امکان خرید را در طول 24 ساعت روز، 7 روز هفته و 365 روز سال فراهم می کند. در حالی که به ندرت می توانید فروشگاهی را پیدا کنید که 24 ساعته در طول تمام هفته باز باشد. طراحی فروشگاه اینترنتی این امکان را فراهم کرده و به خریدار اجازه می دهد تا به صورت آزاد در هر زمان که می خواهد به خرید بپردازد.

. عدم وجود صف : با استفاده از فروشگاه اینترنتی این مشکل نیز برطرف می شود. در هنگام خرید اینترنتی هیچ گونه صف طولانی برای خرید کالای مورد نظر شما وجود ندارد. تمام فروشگاههای اینترنتی با ویژگی های سفارش شخصی منحصر به فرد برای خرید طراحی شده اند.

. جستجوی آسان کالا : این نوع طراحی سایت به کاربر این امکان را می دهد تا به راحتی، کالای مورد نظر با رنگ، سایز، مدل و سبک خاص خود را برای خرید بیابد. علاوه بر این می تواند به راحتی وجود و یا عدم وجود کالاها را بررسی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 2 =